+ 48 501 93 66 00 biuro@kjt-domyzdrewna.pl

DORADZTWO

odnośnie realizacji projektów i terminowość wykonania

Z czego zbudowany jest dom szkieletowy – energooszczędny dom z drewna?

Podstawowym materiałem, z którego zbudowany jest dom szkieletowy to wełna mineralna lub szklana zajmująca ok. 85 % powierzchni przegród zewnętrznych. Wypełnienie to stanowi główną izolację cieplną z współczynnikiem przewodności cieplnej od 0,045 do 0,035 W/mK. Izolacja cieplna układna jest w przestrzeniach pomiędzy elementami konstrukcyjnymi przegrody tworząc niejednorodną warstwę materiałową.

Firma KJT stosuje produkty firmy Rockwool o współczynniku przewodności cieplnej 0,039 – 0,035 W/mK. Konstrukcję przegrody w większości przypadków stanowią elementy z drewna litego o współczynniku przewodności cieplnej 0,16 W/mK.

Firma KJT stosuje drewno strugane czterostronnie i impregnowanego zanurzeniowo. Okładziną zewnętrzną jest płyta OSB – 3 lub MFP gr. 12 – 15 mm mocowana do konstrukcji budynku. Z zewnętrznej strony płyta pokryta jest materiałem termoizolacyjnym do którego przyklejona jest szklana siatka wzmacniająca oraz tynk mineralny. Drugim rozwiązaniem jest okładzina z desek profilowanych mocowanych na zakład pionowy, poziomy lub pióro-wpust.

Warstwa zewnętrzna również stanowi izolację cieplną. Warstwą pośrednią jest folia opóźniacza pary, która nie jest materiałem termoizolacyjnym jednakże pełni bardzo ważną funkcję w prawidłowej eksploatacji domu. Od wewnątrz wykończeniem najczęściej jest płyta gipsowa układana podwójnie na stelażu drewnianym lub stalowym, przestrzeń pomiędzy warstwą wykończenia (stelaż) jest miejscem gdzie można ukryć wszelkie instalacje.

Ile trwa budowa domy szkieletowego?

Czas konieczny do zrealizowania budynku od momentu wykonania fundamentu do wykończenia to przeważnie 3 miesiące, okres ten może się zmienić w zależności o specyfiku realizowanego zlecenia.

Jak wygląda budowa domu szkieletowego?

Proszę obejrzeć pokaz slajdów, mniej więcej tak wygląda budowa domy szkieletowego energooszczędnego.

Czym różni się dom drewniany szkieletowy od domu z bala?

Dom drewniany szkieletowy to dom, w którym konstrukcja wykonana jest z drewna ale stanowi one ok. 15 % powierzchni przegrody (ściany, stropu, dachu), pozostała część to inne materiały stosowane w tej technologii. Dom z bala to domy, w którym większa część przegrody wykonana jest z drewna i drewno konstrukcyjne (bale) są jednocześnie wykończeniem wnętrza i elewacją (w większości przypadków).

Jakie okna stosuje się do budowy domu szkieletowego?

Każdy rodzaj okien drewno, PCV, aluminium.

Czy szukając gotowego projektu musimy ograniczać się do domów z konstrukcją drewnianą?

Jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każdy projekt domu w naszej technologii, wykonujemy adaptacje projektu gotowego z technologii tradycyjnej na technologię szkieletową.

Jaką żywotność ma dom szkieletowy?

Praktycznie taką jak domy wykonane w technologii tradycyjnej, założenie to 50 lat – tak jak domy murowane.